Strona główna
poniedziałek, 23 października 2017 r.
Imieniny: Edward, Marlena

Trwają kolejne spotkania z mieszkańcami Skierniewic...

Strona główna » Aktualności » Trwają kolejne spotkania z mieszkańcami Skierniewic...

data dodania: 2017-10-06 14:25:14

Pomysły na nowe inwestycje, osiedlowe problemy z porządkiem czy uwagi dotyczące udogodnień dla osób niepełnosprawnych – to tylko niektóre tematy, które poruszali skierniewiczanie podczas czwartkowego spotkania z radnymi Rady Miasta oraz Prezydentem Krzysztofem Jażdżykiem. To kolejne spotkanie inicjowane przez lokalnych samorządowców. 
 
Tym razem spotkanie z mieszkańcami zainicjowali radni Andrzej Melon, Bartłomiej Wójcik oraz Grzegorz Zegarek. Podobnie jak w przypadku poprzednich takich wydarzeń, główną jego część stanowiła rozmowa ze skierniewiczanami. Jak zwykle nie brakowało tematów związanych z porządkiem w mieście, działaniem służb czy kwestiami dotyczącymi pomysłów na kolejne inwestycje. – Każde takie spotkanie jest inspirujące. Z jednej strony możemy porozmawiać z mieszkańcami o najważniejszych inwestycjach, z drugiej wysłuchać cennych uwag i wskazówek. Nikt lepiej nie zna bolączek miejskiej codzienności niż sami mieszkańcy. Wsłuchujemy się w te uwagi i próbujemy najważniejsze problemy rozwiązywać na bieżąco. Myślę, że mieszkańcy przyzwyczaili się już do takiego działania – podkreślał po spotkaniu prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk. 
 
 
Mieszkańcy pytali również o udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Jednym z ważniejszych wątków spotkania była rozmowa o sygnalizatorach dla osób niewidomych i niedowidzących, które ułatwiają przejście przez jezdnie przy największych skrzyżowaniach. Głos zabrali również cykliści, którzy dopytywali o plan na połączenie rowerowych ścieżek w mieście. Pytanie jest istotne ze względu na oddanie do użytku kolejnego fragmentu rowerowej drogi w ulicy Rawskiej. Na tej wylotowej drodze brakuje jeszcze krótkiego odcinka ścieżki, który wyprowadzi ruch jednośladów na ścieżkę w ciągu drogi wojewódzkiej 707. – Ogłosiliśmy trzy przetargi na fragment ścieżki od ulicy Strobowskiej do granic miasta. Niestety w tym sezonie oferowane ceny mocno przekraczają zakładany kosztorys nawet dwukrotnie. Sytuacja powinna zmienić się w nowym roku. Nie odpuszczamy tej inwestycji i na pewno zostanie ona zrealizowana – informował naczelnik Wydziału Dróg i Komunikacji Stanisław Lipiec.
 
Kolejne spotkania z mieszkańcami są już planowane. Najbliższe odbędzie się niebawem właśnie w okolicach wspomnianej ulicy Rawskiej. 
 
 

czytano: 563 razy

autor: Um Skierniewice

Strona główna
KALENDARZ IMPREZ

  Pażdziernik 2017 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Kliknij i zobacz wydarzenia
OSÓB ONLINE: 32

Urząd Miasta Skierniewice
ul. Rynek 1, 96-100 Skierniewice
tel. (046) 834-51-00, fax: (046) 834-51-51
email: umskier@um.skierniewice.pl

ALPANET - Polskie Systemy Internetowe